czym i jak ciac styrodur smallZapewne spotkałeś się nieraz z opiniami na temat zalet materiału o nazwie styrodur. Co to jest konkretnie? Styrodur, czyli polistyren ekstrudowany jest popularnym i powszechnie stosowanym ? obok wełny mineralnej i styropianu ? rozwiązaniem stosowanym w systemach ociepleń budynków. Posiada parametry zbliżone do styropianu, a przy tym cechuje się kilkoma zaletami, które dają mu nad styropianem przewagę. Jeśli interesuje cię dokładniej to zagadnienie ? co to jest styrodur, czym się charakteryzuje i jakie jest jego zastosowanie, zapoznaj się z poniższym artykułem.

Czytaj więcej: Czym i jak ciąć styrodur?

Wybór dobrego styropianu pozwoli na lata obniżyć koszty eksploatacji budynku Czy kogoś może dziwi  fakt, że styropian jest najczęściej wybieranym materiałem termoizolacyjnym w naszym kraju? Raczej nie, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że oferta produktowa na rynku jest bardzo rozbudowana, a dostępne płyty, choć z wyglądu podobne, mogą znacznie różnić się parametrami. Decyzja o zakupie określonego styropianu zaważy na skuteczności ocieplenia i kosztach eksploatacji budynku, dlatego powinna być podjęta w oparciu o konkretne argumenty.

Czytaj więcej: Dobry styropian pozwoli obniżyć koszty eksploatacji domu

Raport specjalny: Ocieplenie domuZimowe miesiące to okres, w którym szczególnie docenimy dobrze izolujące nas od zimna docieplenie domu. Czym jednak kierować się przy jego wyborze i na co zwracać szczególną uwagę? Czy wysoka cena przekłada się na jakość materiałów? Serwis Skąpiec.pl znalazł odpowiedzi na te pytania i umieścił je w najnowszym raporcie, którego serwis 4budowlani.pl jest partnerem merytorycznym.

Czytaj więcej: Raport specjalny: Ocieplenie domu

Ile kosztuje energooszczędność?Około 5,5 tysiąca zł kosztuje dodatkowa warstwa izolacji ścian zewnętrznych i dachu w budowanym domu jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 182 m², gwarantująca zmniejszenie opłat za ogrzewanie o ponad 700 złotych rocznie. Zmiana choćby jednego elementu w projekcie budynku może pozytywnie wpłynąć na jego efektywność energetyczną.

Czytaj więcej: Ile kosztuje energooszczędność?

Keramzyt ma bardzo dobre właściwości izolacyjne, co sprawdza się m.in. przy izolacji ścian piwnicPrzystępując do remontu starego budynku, często stajemy przed problemem zawilgocenia ścian piwnic. Nierzadko, po ich odkopaniu, stwierdzamy brak jakiejkolwiek izolacji. A im budynek starszy, tym prawdopodobieństwo wystąpienia takiej izolacji jest mniejsze. Nasuwa się pytanie: czyżby dawni budowniczowie nie dostrzegali problemu wilgoci w gruncie?

Czytaj więcej: Podwójna izolacja ścian piwnic

Ocieplanie budynków

Życie w nowym domu to bardzo wiele komfortu. Wykańczając go lub remontując trzeba pamiętać także o zmieniających się w klimacie umiarkowanym porach roku. W lecie oraz na początku jesieni nie potrzebne będzie ocieplanie budynków. Jeżeli natomiast zaczną zbliżać się chłodne miesiące, zacznie nawiązywać się niemały problem. Dzięki niemu, trzeba będzie zadbać o właściwe ocieplenie budynku.

Czytaj więcej: Ocieplanie budynków

Ile kosztuje chemia do systemu ociepleń? AtlasSystem ociepleń jest produktem złożonym z układu wzajemnie powiązanych produktów. Tak też jest definiowany przez prawo budowlane. Aprobaty, certyfikaty nie są udzielane na poszczególne produkty tylko na cały układ. Dlatego też system dociepleń badany i oceniany powinien być jako układ produktów co później jest wynikiem jego trwałości, wytrzymałości i ceny.

Czytaj więcej: Ile kosztuje chemia do ociepleń?

Czym grozi brak izolacji w domu?Nieodpowiednia izolacja domu lub jej brak powodują straty ciepła, a co za tym następuje wysokie rachunki za ogrzewanie. Jednak taka sytuacja może również prowadzić do innych poważnych konsekwencji, np. groźnych chorób. Jak zatem sprawić, by w naszym domu panowała przyjemna, korzystna dla zdrowia temperatura, której osiągnięcie nie zrujnuje naszego portfela?

Czytaj więcej: Czym grozi brak izolacji w domu?

Ocieplenie odporne na gradZmieniający się klimat nie szczędzi nam skrajności. Meteorolodzy liczą się w przyszłości ze wzmożonym występowaniem silnych wiatrów, upałów, gwałtownych opadów - i częstszych gradobić. Badacze z Uniwersytetu w Karlsruhe stwierdzili już teraz wyraźny wzrost liczby dni z gradobiciem. Wzrasta przy tym nie tylko sama liczba burz, ale także ich gwałtowność.

Czytaj więcej: Ocieplenie odporne na grad

 

AKTUALNOŚCI budowlano-remontowe

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem